KONST / Litografier / Litografier 16958274
nr 1695 8274
Einar Norelius
(1900-1985), Sverige
Litografier, 4 st, Einar Norelius (1900-1985), Sverige, ej signerad, yttermått inklusive ram: 41x31
Einar Norelius, född 1900 i Falun, död 1985, svensk målare och tecknare.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
måndag 21 april 2025
kl 19:21:36
21/4 16:36:50
Einar Norelius
Läs mer om Einar Norelius